„…… Ahoj! Hlásí se opět 5.C! Máme za sebou i druhý výlet. A povíme vám, jak to bylo v té Kutné Hoře Tentokrát jsme jeli vlakem, a to bylo dobrodružné. Byl krásný den a my jsme viděli opravdu krásné a významné památky.

Katedrála Nanebevzetí Panny Marie v Sedlci je nádherná a vznešená. Má na tom obrovský podíl architekt Jan Blažej Santini – Aichl. Ten ji přestavěl v 18 století ve slohu, kterému se říká barokní gotika.

Moc se mi líbila kostnice. Tam je všechna výzdoba z lidských kostí! Nechtěla bych se tam ocitnout v noci. Brrrrr….

Pak jsme se dobře najedli v úplné blízkosti Chrámu sv. Barbory, gotické dominanty Kutné Hory.

Seběhli jsme do Vlašského dvora, kde se kdysi razily slavné Pražské groše. V tom čase vládl Čechám král Václav ll. a Kutná Hora měla tolik stříbra, že se málem stala hlavním městem Českého království. Na návštěve ve Vlašském dvoře jsme si mohli na památku vyrazit pražský groš.

Bylo krásné počasí, proto jsme si mohli běhat po trávníku a hrát si. Už se stmívalo a stále bylo co objevovat. Hledali jsme Rejskovu gotickou kašnu. Nebo Kamenný dům, který je nejstarším domem Kutné Hory. To je autor textu naší hymny.

Za jeden den toho bylo opravdu hodně! Mám naší historii moc ráda a tento výlet jsem si užila.

Ve škole jsme vytvořili velký model Kutné Hory  a postavu svaté Barbory a horníka.

I když jsme už byli večer unavení, stále jsme měli dost síly na dovádění. Paní učitelce se to moc nelíbilo, zato nám ano! A to dost! :-)

A co jsme si na náměstí u morového sloupu zakřičeli????

My jsme žáci V. C.
zvídaví jsme velice.
Neřekli nám tuto větu. 
Všechno je na internetu.
Při pátrání za Unescem, 
my projedem celým Českem.
Děláme vám starosti
však máme i své přednosti.
Za chvíli vám ukážeme
co my všechno dokážeme....  "